درباره ما

شرکت مهندسی رکن افزا، به منظور ارائه خدمات در حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا:ICT) فعالیت رسمی خود را در سال 84 آغاز کرد. این مجموعه که در ابتدا به نام “شبکه آوای کوثر” مشغول به فعالیت بود، در مدت زمانی کوتاه با همت و تدبیر مدیران لایق و کارشناسان متخصص توانست جایگاه شایسته ای را در اجرا و تکمیل پروژه های مختلف سازمانی و ملی در حوزه ی فناوری اطلاعات به دست آورد. در سال 1394 مدیران آن مجموعه با استفاده از تجربه های ارزشمند مجموعه در اجرای پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات میهن عزیزمان و همچنین با هدف حضور موثرتر و کارآمدتر در این صنعت،این مجموعه را به لحاظ ساختاری ارتقا دادند و با تغییر نام آن به ” شرکت مهندسی فناوری و ارتباطات (فاوا) رکن افزا “، شروع تازه ای را قدم زدند.

چشم انداز ما

با توجه به رشد روزافزون و گسترش علوم، شرکت مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات رکن افزا هدف اصلی خود را تبدیل به قطب کارآفرینی در حوزه ی تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات قرار داده است و در این مسیربه سه عنصر اصلی ارزش های سازمانی(خلاقیت، کارگروهی و مشتری مداری) تکیه کرده است. همه تلاش و همت مدیران و کارکنان بر این است که رکن افزا جایگاهی ویژه در بین معتبرترین شرکت های کشور قرار گیرد. شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رکن افزا به عنوان مجموعه ای توانمند و پیشرو در حوزه های خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات و با تکیه بر هیئت مدیره ،مشاوران ،مدیران مجرب و مطرح خود که همگی از برجسته ترین افراد حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور میباشند و با بهره جویی از نیرو های جوان، با دانش و متخصص، از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور، پا به عرصه فعالیت نهاد تا بتواند با سرلوحه قرار دادن”رقابت سالم”،”مشتری مداری” و “تحول و نوآوری” خدمات ارزنده ای را به مشتریان خود ارائه نماید. از این رو، چشم انداز شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رکن افزا تبدیل شدن به گروهی بزرگ و تراز اول در کشور با رویکرد های ذیل میباشد:

منـشور اخـلاقـی

ما بر این اعتقادیم که رعایت ادب، احترام توام با رفتاری صمیمانه در برخورد با مشتریان وظیفه ماست. خوب گوش دادن به سخنان مشتریان، مهمترین اصل در برقراری ارتباط درست است و لذا دستیابی به این مهم را لازم میدانیم. وقت شناسی، تعهد و دقت در عرصه خدمات مطلوب به مشتریان از مهمترین وظایف ما می باشد. جلب رضایت مشتریان برای ما بسیار مهم است و برای رسیدن به این هدف از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. امانت داری، صداقت، تواضع و مسئولیت پذیری را پشتوانه محکم اعتماد مشتریان به خود می دانیم. فراهم آوردن آرامش خاطر مشتریان و انجام به موقع و سریع امور و جلوگیری از اتلاف وقت از اساسی ترین وظایف ما می باشد. مشتری حق دارد انتظار داشته باشد کارمندان شرکت به سوال های او با صبر و شکیبایی پاسخ دهند. مشتری حق دارد انتظار داشته باشد که در صورت شکایت و ابراز نارضایتی از خدمات به شکایات او سریعا رسیدگی شود.

دربـاره ی کارشناسـان ما

کارشناسان پشتیبانی یاران دلسوز و زحمتکش، همگی مورد تایید شرکت بوده

و دارای ویژگی های روبرو می باشند:

پرسنل و فعالیت ها

پرسنل رکن افزا در هر سطح و مقامی، خود را ملزم به ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی دانسته و انجام وظایف محوله به بهترین شکل و انتخاب راهکار متناسب با شرایط موجود و جلب حداکثر رضایت مشتریان، مهم ترین اولویت است.

ویژگی پرسنل

متعهد و امانت دار، دارای مدرک دانشگاهی معتبر، مسلط به شبکه های Active , Passive، دارای تجربه کافی در زمینه شبکه های کامپیوتری، مسلط به تشخیص، عیب یابی و رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، دارای مدرک معتبر داخلی و خارجی در زمینه سرویس های مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک و …

با کارشناسان ما آشنا شوید

آقای شماره 1

مدیر بازاریابی

آقای شماره 2

مدیر تولید

آقای شماره 3

مدیرعامل

فروش محصولات و تجهیزات شبکه و تلفن

برند های معتبر